Tvrdost vody

Užitečné odkazy

Chemický rozbor vody

Podobná témata

Voda x spotřebiče


 
2010 4.Duben 18:43 (R)St@nda: (předchozí) (Re: Matees z 4.Duben 18:07): Mohu mit jeste jeden dotaz?
Kolik vydrzi "iontoměničová náplň" cyklu regeneraci a jake je jeji cena?
2010 4.Duben 18:38 (R)St@nda: (předchozí) (Re: Matees z 4.Duben 18:07): OK chapu, ze nechces ventilovat konkretni naklady.
Pokud dobre pocitam jde o desitky korun mesicne. A i pri plne regeneraci by to nebylo vice nez 100kc mesicne.
2010 4.Duben 18:07 (R)Matees: (předchozí) (Re: St@nda z 4.Duben 17:10): 1kg sole stojí 10.20kč, na 1 regeneraci je potřeba 2,5 - 3kg sole. Tento malý kabinet spouští regeneraci po změkčení 1,5m3 vody a ve Vámi zvoleném čase - u mne to je například ve 3:00hod ráno. Celkově protočené vody na jednu regeneraci, je ale vzhledem k řezací hlavě fakticky víc (záleží na vašich požadavcích na tvrdost vody). Sůl se prodává v 10kg pytlích.
2010 4.Duben 17:10 (R)St@nda: (předchozí) (Re: Matees z 4.Duben 00:52): A neni tajemstvi jake mas konkretni provozni naklady a kolik pritom protocis vody?
2010 4.Duben 00:52 (R)Matees: (předchozí) (Re: St@nda z 3.Duben 20:11): Je to cca 20.000kč podle náročnosti montáže. Regenerace funguje v závislosti na protočené vodě a času. změkčovač má tzv. řezací hlavu, která připouští k již upravené vodě neupravenou ve Vámi zvoleném poměru podle požadavku na tvrdost vody a to v takové přesnosti, že to mohou využívat i akvaristé. Ve fotogalerii je obrázek zařízení.
2010 3.Duben 20:58 (R)PeNik: (předchozí) Nám se právě zpracovávají obě nabídky. Ač chemická cesta je dražší, tak je i účinnější (alespoň si to myslím). Fyzikální úprava vody, vodu nezměkčí, ale chrání potrubí před usazeninami (chemická taktéž). Pak už jen záleží na tom, co si člověk vybere. Až uvidím finanční nárokovost, tak se třeba vyvrátím z křesla, ale třeba také ne. Podrobnosti jsem zatím nehledal.
2010 3.Duben 20:11 (R)St@nda: (předchozí) (Re: Matees z 3.Duben 12:49): Fyzikalni zmekcovani vody prijde asi dost draho...
Jake jsou porizovaci a predevsim provozni naklady:\?:
2010 3.Duben 12:49 (R)Matees: Je třeba zde s plnou odpovědností konstatovat, že pouze iontoměničové změkčovače skutečně plní 100% svou funkci, na rozdíl od spousty různých zařízení na magnetickém a jiném elektrickém principu. Vodní kámen (uhličitan vápenatý) zkracuje životnost všech zařízení, používajících tvrdou vodu a navíc výrazně zvyšuje jejich provozní náklady. Průchod tepla přes 10 mm silnou vrstvu vodního kamene je 1 295 krát menší než přes stejně silnou vrstvu mědi. Již 3,2 mm silná vrstva vodního kamene tak snižuje účinnost tepelných zařízení o 20%, 6,4 mm vrstva o 40 % a 9,5 mm vrstva o 60 %, což znamená, že v posledním zmíněném případě je jenom 40 % provozních nákladů vynaloženo efektivně. V tvrdé vodě se však také hůře rozpouštějí všechny látky, což často zhoršuje kvalitu výrobků a dále zvyšuje náklady: snížení tvrdosti vody z běžných 15 na 5 stupňů německých, umožňuje snížit spotřebu pracích a čistících prostředků o 25%. Všeobecně možno říci, že tvrdost vody způsobuje trvalé problémy a výrazně zvyšuje náklady ve všech oblastech podnikání, kde je voda základní nebo aspoň důležitou součástí výrobního procesu. Culligan, pro snížení tvrdosti vody používá automatické změkčovací filtry s iontoměničovou náplní Cullex. Tato iontoměničová náplň Cullex na sebe váže kationty vápníku a hořčíku a místo nich do vody uvolňuje kationty sodíku. V okamžiku, kdy je zásoba iontů sodíku v Cullexu vyčerpána a Cullex je nasycen ionty vápníku a hořčíku, je nutné iontoměničovou náplň regenerovat roztokem soli (kuchyňská sůl – NaCl). Při regeneraci se zachycené ionty vápníku a hořčíku uvolňují a odtékají do odpadu, přičemž se na Cullex váží ionty sodíku, a tak je obnovena výměnná kapacita náplně. Já mám GLOBALCABINET a jsem fakt velmi spokojený. www.culligan.cz to Henry - neber to prosím jako reklamu, ale jako doporučení vyzkoušeného a opravdu funkčního zařízení. Dík