Parkování v Braniborské


 
2011 12.Leden 13:19 (R)marynek: (předchozí) (Re: PeNik z 12.Leden 13:06): ale tohle by snad mělo platit ke kolaudací domu a neměl by to snad řešit výbor SVJ (pokud jsi tím MY myslel váš výbor). Myslím že platíme z daní dost úředníků, aby tohle vyřešili.
2011 12.Leden 13:17 (R)marynek: (předchozí) (Re: PeNik z 12.Leden 13:06): krásně sis přihrál :thumb:
2011 12.Leden 13:06 (R)PeNik: (předchozí) (Re: PeNik z 12.Leden 13:02): Stačil vhodně položený dotaz strýčkovi? Co je nástupní plocha a jak se pozná? Nástupní plocha slouží pro ustavení techniky (požárních automobilů) v takové vzdálenosti od objektu, aby bylo možné např. využití výškové techniky k záchraně ohrožených osob, případně provedení požárního zásahu z vnější strany budovy (bez vstupu do budovy). Nástupní plochy se nezřizují u objektů vybavených vnitřními zásahovými cestami, dále u objektů o výšce do 12 m a u objektů, jejichž všechny prostory jsou bez požárního rizika. Nástupní plocha musí navazovat na přístupové komunikace, mít šířku nejméně 3,5 m, musí být odvodněna a zpevněna alespoň k jednorázovému použití vozidlem jehož tíha na nejvíce zatíženou nápravu je nejméně 80 kN. Nástupní plochu lze zatravnit nebo jiným způsobem upravit její povrch, pokud bude zajištěna její funkce a trvalým způsobem vyznačeno místo a šířka plochy (např. ukazateli). Doporučuje se tuto plochu současně využít k jiným vhodným účelům, které nebudou bránit příjezdu požárních vozidel a protipožárnímu zásahu (např. chodník pro pěší, obslužná komunikace, manipulační plochy). Nesmí se však navrhnout její využití pro parkování nebo odstavení vozidel, aby se nebránilo příjezdu a zásahu požárních jednotek. Nástupní plocha musí být označena dopravní značkou „Zákaz stání“ s dodatkovou tabulkou „Nástupní plocha pro požární techniku“.
2011 12.Leden 13:02 (R)PeNik: jak koukám, tak všichni se perou s parkováním (asi problém celých Milovic). Jelikož to řešíme i my, nevíte někdo, jaká jsou pravidla pro to, aby IZS měl dostatek místa pro svůj zásah před domem (hasiči)?