Diskuzní fórum - Seznam komentářů

Typologie lidí: dle hypermarketových preferencí

Z chvilkového pohledu do diskusních témat a vyvěšených příspěvků je jasné, co je pro současného člověka nejdůležitější. Kdo je to však současný člověk? Nemůžeme ho zaměňovat s moderním člověkem, neboť ten byl kdysi definován jako někdo, kdo se narodil v období vymezeném napsáním Meyerbeerovy opery "Robert ďábel" a vánočním hitem Beatles "All you Need is Love". Poté nastupuje člověk současný: pro sebe si tiše pobrukuje "All You Need is Shopping", chybí mu sebemenší představivost a jeho duchovní obzor je vymezen mantinely televizní reklamní tvorby. Pomineme-li bydlení, na čele zájmu tohoto mladého druhu je Ordinace v růžově zahradě a nákupní možnosti na maloměstě - a to přesně v tomto pořadí. Nakupování a supermarkety jsou vůbec tématem, ke kterému se chce vyjádřit úplně každý. Všichni o tom přeci něco vědí - i s jinak protivnými oldskůlovými rodiči se pak můžete při svěží nedělní konveraci shodnout, kde mají nejchutnější a zároveň nejlevnější kyselé okurky. Jaká je pak typologie lidí, kteří zaníceně na toto téma diskutují na milovickém internetu?


 
2009 23.Leden 10:47 Churchil: (předchozí) Vazena slecno ci pani byt Vami osobne bych pranyroval autora tohoto clanku za to ze zapomnel na typ G. Bezny obcan, ktery vaznost zivota povysuje nad vsechno ostatni. Pokud nekdo jen kouskem stylu sveho zivota dava do okoli povedomi, ze je spokojen, ze ma zivot rad, ze si rad uziva a tak, je tento typ silne rozladen. Jak je mozne ze oni jsou skokojeni kdyz mne vsechno vadi. Za to urcite muze Klaus a jeho kuponova privatizace a hlavne to ze oni maji vsichni urcite penize a ja je nemam. Trocha optimismu. Jdu si dat doutnik, whisky a zavolat do firmy jestli vsichni moji otroci radne makaj.
2009 22.Leden 13:58 obyvatelka Milovic: (předchozí) Ha,ha,ha velmi vtipné. Pisatel velmi nenápadně vytvořil typologii pro vlastní osobu. Geniální.
2007 19.Prosinec 18:38 Geodet: (předchozí) Chtel jsem Plus ale Tesco mne ho vyfouklo, asi budu muset koupit cely Tesco. Je to bes ty zivotni problemy. Nevis jak si stoji svycarsky frank, mel bych to dedictvi po dedovi asi nejak zabezpecit.
2007 19.Prosinec 16:26 Gorc z Gorců: (předchozí) (Re: Geodet z 19.Prosinec 16:02): Jestli spis nepremyslis, zda koupis Penny ci Makro... jen tak nahodou mezi temi prevody.
2007 19.Prosinec 16:02 Geodet: (předchozí) Typ neidentifikovatelný, sedím doma koukám do internetu a bavím se převody peněz z účtu na účet. Jestli nakoupím v Penny či v Makru je mne srdečně jedno, sleduji jen délku fronty - nesnáším čekání.
2007 3.Prosinec 18:03 Gorc z Gorců: (předchozí) (Re: Henry (webmaster) z 3.Prosinec 14:59): To mas prece jedno. Hlavne ze vis, kde pro tebe maji otevreno. Tvoje sebehodnoceni pasuje na typ E, jeden z mizejicich modernich lidi...
2007 3.Prosinec 14:59 admin Henry: (předchozí) Tak, a teď karty na stůl, kdo je jaký typ? Já jsem
Typ F: Je mu vcelku jedno, kde nakoupí, ale v době, kdy se vrací z práce již mají otevřeno pouze nadnárodní hypermarkety. Má rád výběr, za který je i ochoten si připlatit. Užívá si zoufalé pokusy obchodníků prodat mu zrovna ten jejich výrobek, ale on si s nadhledem vybírá právě ty výrobky, které se v reklamách neobjevují. Tosca je pro něho možná nějaká oděvní značka, protože stejně jako operu naprosto ignoruje i módní trendy v oblíkání.