Diskuzní fórum - Seznam komentářů

Milovice: pokus o sociologický portrét

Běžný člověk nechává svůj život plynout v kleštích toho, co by chtěl ([sladká] iluze) a toho, co má ([nepříjmená] skutečnost). Přirozeným výsledkem tlaku takovýchto kleští je frustrace, když iluze nenajde naplnění ve skutečnosti - pokud možno hned nebo v horším případě o deset až patnáct minut později. Reálně není možné dosáhnout takového naplnění, ať už chci po nepřítomných sousedech, aby podle síťového grafu na domovní nástěnce stírali chodbu nebo dostat k osobnímu užívání stříbrný služební passat tdi, který nezaslouženě získala moje méně schopná (ale laškovná) podřízená po firemním večírku a následných pěti panácích vodky v ředitelově bytě. A souvisí to s Milovicemi? Jistě!


 
2009 13.Červenec 12:00 mkcm: (předchozí) Hmm ten článek sedí hezky. Sice hypotéku nemám pnáč mám obecní byt, ale sem na tom stejně. Děti naštěstí nemáme ale vše nám nahrazují řvoucí děti pod oknama. No moje chyba že dělám jen v noci a přes den spím. Můj byt (obecní byt) je vlastně jen noclehárna. Za chvíli to tu stejně bude Praha xy- Milovice. Nemám to tu rád a to tu bydlím 20 let. Ale kam jít? chtěl bych nějaký barák daleko od lidí abych nikoho celý týden měsíc rok neviděl
2009 26.Leden 09:50 Robert Gorc: (předchozí) (Re: Obi z 24.Leden 19:48): No, ja Ztelesnene zlo nejsem. A umím psát i s diakritikou. Ale bez diakritiky to je pohodlnejsi a pise tak kde kdo. Baumaxu na tebe, Obi! .-)
2009 24.Leden 19:48 Obi: (předchozí) (Re: Ztelesnene zlo z 23.Leden 10:55): Skvělý for. Škoda, že jste se nepodepsal svým jménem Robert Gorc - že by někdo měl stejný styl psaní a zároveň nepoužíval čárky a háčky?
2009 23.Leden 10:55 Ztelesnene zlo: (předchozí) Ano svet je plny osklivych veci. Cestou z nadrazi jsem nasel 3x papirek a jeden psi exkrement. Za tohle by mel jit nekdo sedet. V Tescu nemeli housku kterou jsem shanel, slecna v minisukni se na mne usmala a to bylo tak vsechno (boze za co mne trestas). Zabavna estráda rezirovana mistrem Adamcem po 175 nesplnila ma ocekavani. Vypiju dalsi vycepni lihovinu a usnu s pocitem dalsiho marneho dne v jeste vice marnych Milovicich. Ach jak zavidim lidem z Jizniho mesta. Maji aspon to metro ....
2009 22.Leden 15:05 obyvatelka Milovic: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 22.Leden 14:41): Taky nikdy takové články nečtu a nediskutuji na podobných forumech. Zajímalo mne jen kdo všechno se stěhuje do Milovic a jejich názory. Trochu mě zklamaly výsledky zjištění a tak jsem se neubránila vlastnímu názoru. Sory, zábava tak zábava – bavte se prosím Každý si ten život představuje jinak. P.S. Neurážejte zbytečně ostatní, svět je i bez toho plný ošklivých věci.
2009 22.Leden 14:41 Robert Gorc: (předchozí) (Re: obyvatelka 22.Leden 14:36): ano, je mi to jedno. Kdyby mi to nebylo jedno, pak bych se treba musel stydet za to, ze si myslim neco jinak nez treba vy. Jak naprosta vetsina ctenaru (komentatoru) pochopila, melo to byt zabavne (a pravdive). Vy mate jinou predstavu o zabave (spis zabave asi nerozumite), tak preladte na jiny kanal. Ja taky nepisu do televizi, ze se na jejich priblble estrady neda koukat. Proste se nekoukam a nekomentuju to.
2009 22.Leden 14:36 obyvatelka Milovic: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 22.Leden 14:27): Zvláštní, že Vám je to jedno. Napsat článek podněcuje určitá potřeba člověka vázaná na cíl, k naplnění, kterého je zapotřebí vynaložit nějaké úsilí a čas. Pochopil jste mě špatně, nechci zde nikoho provokovat, jen pochopit o co Vám vlastně jde. Jaký je účel tohoto článku? Provokuje nebo pouze něco sděluje? Co je jeho cílem? Nebo je to jen samé bla, bla, bla
2009 22.Leden 14:27 Robert Gorc: (předchozí) (Re: obyvatelka Milovic z 22.Leden 14:21): Z vasich projevu se toho da vycist jeste vic. Minimalne ze jste dostatecne hloupa, abyste smrtelne vazne reagovala na ironicke texty (byt se zakladaji na objektivniych skutecnostech). Nevite u mne vubec nic, nerozumite textum, nejste schopna je smysluplne precist, ale uz mi tu vyplnujete psychologicky profil. Prosim, jen pokracujte... Ono je to vsem vcetne me uplne jedno.
2009 22.Leden 14:21 obyvatelka Milovic: (předchozí) (Re: Gorc z Gorců z 22.Leden 13:57): Máte vlastní dětí? Z Vašich příspěvků mám dojem, že jste na ně nevyzrál. Míra ovlivnění děti výchovou rodičů, je v moderní společnosti trochu jiná, nežli byla dřivé. Je zde hodně faktoru, které ji mění. Překvapuje mně jak s jistotou mapujete výskyt drogových dealerů, že by z vlastní zkušeností? Slovo snění tam není, to ano. Ale způsob jakým se vyjadřujete nepodmíněně vypovídá o myšlenkách které zde nesdělujete slovy. Zřejmě ani netušíte, co vše lze vyčíst z takových projevů.
2009 22.Leden 13:57 Gorc z Gorců: (předchozí) Re: obyvatelka: Zkuste si precist vse, co jsem napsal, neni to zadny narocny Joyceuv Odyseus, aby se to nedalo hned pochopit. Predeslym komentatorum se to povedlo, proc ne vam? Nikde nepisu, ze Jizni Mesto je lepsi. Nikde nepisu, ze snim. Nikde nepisu, ze jsem nespokojeny. Mira ovlivneni vasich deti spolecenskym prostredim zalezi zejmena na rodicich. Delaeri ci narkomani se casto rekrutuji z vyssich spolecneskych vrstev, velmi dobre zaopatrenych, ktere rozhodne nebydli na sidlisti Cerny Most nebo Milovice-Mlada. Je to predevsim na Vas a ne na lidech, kteri v okruhu 1 km kolem vas ziji.
2009 22.Leden 13:52 obyvatelka Milovic: (předchozí) (Re: obyvatelka milovic z 22.Leden 13:49): Koupit si být za polovinu, nežli v Praze a požadovat stejné služby – je to skutečně naivní iluze.
2009 22.Leden 13:49 obyvatelka milovic: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 22.Leden 12:54):Pak tedy nebudete spokojen nikdy. Pořád budete jen snít a snít. Osobně si myslím, že pro výchovu děti toto město je lepší volbou, nežli sídliště na okraji velkoměsta. Menší výskyt negativní sociální deviace, která by je mohla ovlivnit. Jinak je to jen můj názor. Prosím, sněte dál, třeba se Vám sen splní.
2009 22.Leden 12:54 Robert Gorc: (předchozí) (Re: obyvatelka Milovic z 21.Leden 14:27): Ja tu pouze bydlim, koreny jsem zde nezapustil. At si to sebevic neprejete, Milovice jsou jen jinou variantou sidliste typu Jizni Mesto nebo Cerny Most - a to se zelenou tvari a moznosti individualnich volnocasovych aktivit v prirode. Nema smysl si nic nalhavat, ale tim vam iluze neberu. Na bydleni OK, na zapousteni korenu, ehm... to je ponekud sporne. Obzvlast pokud jste vyrostla v plnohodnotnem meste s barokne-renesancnim namestim, obchody, sluzbami atp. A nemate to tam z Milovic daleko. Nejde jen o obsah ale i o formu.
2009 21.Leden 14:28 obyvatelka Milovic: (předchozí) Jinak souhlasím, že možnost volnočasových aktivit pro děti je velmi málo, téměř nulová, musí se dojíždět do Lysy nebo do Benátek. Fňukání neberu. Raději mi řekněte co jste udělali pro rozvoj tohoto města nebo co navrhujete?
2009 21.Leden 14:27 obyvatelka Milovic: (předchozí) Lituji, že mluvíte takhle o městě, kde jste pustili své kořeny. Musím Vám oponovat. Bydlím v Milovicích od roku 1994 a tudíž jsem měla možnost pozorovat rozvoj tohoto města. Řekla bych, že během posledních 10 let -město je k nepoznání. Osobně, když přijedu z Prahy do Milovic vychutnávám ticho a pohodu maloměsta. Co se týče školy, nemá pisatelka výše uvedeného příspěvku pravdu. Milovická škola má slušný úroveň. Skoro každá učitelka má vysokoškolské vzdělání a aprobaci na předmět, který vyučuje. O tom něco vím, tuhle školu navštěvovali moje děti.
2008 14.Listopad 01:15 ZaPr: (předchozí) (Re: Pavel Hlaváč z 5.Listopad 23:13): Ano, je takové, jaké si ho lidé udělají. Ale myslíte si, že ve městě, které je přes den lidu prázdné a kupní síla je v něm velice slabá, někdo začne stavět zábavní centrum atd? Já jsem měl podnikatelských plánů hodně, chtěl jsem zde něco začít, ale když jsem se dal do řeči s místními podnikateli (někteří už zde nepodnikají), tak jsem s nimi musel souhlasit, že zde business nemá cenu provozovat. A to je to o čem jsem mluvil... Jediná zábava je zde divadlo 2x do roka... Vždyť tady v podstatě ani nejsou žádné nebytové prostory, je to prostě sídliště :).
2008 10.Listopad 12:16 Robert Gorc: (předchozí) (Re: Pavel Hlaváč z 5.Listopad 23:13): Nevykladejte si ten muj postreh az tak negativne. Mne se zije v Milovicich dobre. Psal jsem to na zaklade bezne videnych nalad kolem sebe a toho, co si clovek precte tady v diskusich. Obecne si ale za tim textem stojim. Bez ohledu na to, ze mi v Milovicich vicemene nic nechybi. = ma ocekavani nebyla prehnana.
2008 5.Listopad 23:13 Pavel Hlaváč: (předchozí) (Re: ZaPr z 5.Říjen 22:54): "Město k nežití" docela zajímavý postřeh, ale je na to nějaký lék? Jak z Milovic udělat město k žití? Přece záleží i na lidech, kteří zde žijí a nějak si "své" město chtějí utvořit.
2008 5.Říjen 22:54 ZaPr: (předchozí) Pokračování: Koupil jsem si byt, v první vlně jsem byl nadšen a koupil si další dva jako investici. Teď, po dvou letech všechny prodávám a budu se stěhovat do nějakého menšího města k Praze do domečku, tady to bohužel nemá budoucnost. Je to smutné, město by mohlo mít potenciál, ale jednou už má nálepku "město k nežití" a ta mu už asi zůstane...
2008 5.Říjen 22:53 ZaPr: (předchozí) No, musím říct, že je to napsané opravdu dobře a sedí to! Podle mne se Milovice nikdy nevzpamatují a pravé město to nikdy nebude. Problém vidím v tom, že když sem přijde podnikatel a vidí, že většina lidí zde není zrovna 2x bohatá a že tady krachuje každý byznys, včetně trafiky na nádraží (jinde prostě nemyslitelné), tak se otočí a nic tady nevybuduje. Můj pohled byl ze začátku značně euforický.
2008 4.Říjen 21:00 Luboš: (předchozí) ...vynikající článek.:thumb:
2008 30.Září 16:00 joj: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 20.Srpen 14:57): Napsal jsi to moc pěkně a my rozumíme.Až moc ti rozumíme. Jen glosuj dál.Je to skvělý.
2008 3.Září 15:11 (R)Andour: (předchozí) Me se clanek moc libil. Poznal jsem se v nem a s chuti jsem se zasmal. Neco sice vidim trochu jinak, ale jinak myslim, ze autorovi muselo dat spoustu prace, nez neco takoveho "vyplodil". Dekuji a jen tak dal! :ok:
2008 2.Září 12:09 gabriela: (předchozí) Článek mě naprosto uchvátil, ale s lítostí musím podotknout, že jsem se v něm poznala....tak jen doufám, že Milovice nejsou mým osudem do smrti.:oops:
2008 25.Srpen 10:17 R G z G: (předchozí) (Re: Jasmin z 22.Srpen 21:12): No my snad bydlime ve stejnem "modelovem dome". Narikajici lidi, kteri vicemene nechodi do prace, i kdyz muzou, jsou lini jak vsi a pak jen rikaji: "No vy se mate, vy mate penize, my jsme chudaci, my je nemame..." tech znam taky spousty. Pokud je bavi narikat a nic nemit... Mne zase bavi pracovat a pak si doprat nejaky pozitek navic, treba hezkou dovolenou na Kube. A jak jsem si precetl z Vasi reakce, chapete milovickou situaci velmi dobre.
2008 24.Srpen 23:55 Marie: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 20.Srpen 14:57): To opravdu nepodceńuj.:thumb:
2008 24.Srpen 00:15 (R)Krivo: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 20.Srpen 14:57): Stěhování do Milovic jsem bral opravdu odpovědně. Sehnal jsem si všechno možné. Historii města, rozvojové plány, železniční koridory ba i studii kraje. Nechal jsem si vylíčit růžovou budoucnost Milovic. Dnes jsem jen o rok starší a již je mi jasné, že co mělo trvat rok, zabere Milovicím celé desetiletí. Začal jsem přemýšlet, jak se odsud dostat, ale cesty nevidím. Ach Bože, jak já jsme frustrovaný. :cry:
2008 22.Srpen 21:12 Jasmin: (předchozí) pokracovani: pozdeji hodinove dojizdeni na stredni v Praze... Kdo z rodicu si tohle preje? A frustrace ze zastupitelstva, kde jinde potrebuji mesice na to, aby zjistili, kolik deti od 6 do 15 navstevuje milovickou skolu. Pak to nazvou demograficky pruzkum a chteji z toho odvodit, jestli potrebujeme novou skolu. Jesteze se nejmenuju Novakova, nemam deti, stromy v oknech vitam a z Prahy nejsem a ani tam nedojizdim. Jinak bych si to mohla jit hodit.
2008 22.Srpen 21:12 Jasmin: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 20.Srpen 14:57): fajn clanek, ale neni uplny. Pridala bych k tomu frustraci z toho, ze zatimco ja mam hypoteku na 30 let, vedle casto v lepsim dome bydli tzv. socialne slabsi, kteri jsou na tom lepe nez vetsina lidi v nasem dome. Spocitejte si, kolik takovych domu tu je. Jde to do desitek. A ti vam denne rikaji, jak ze se dobre mate, ze si to muzete dovolit. Pak k tomu pridejme to, ze nase deti to tu paradne odnesou. Ve skolce do 5 a pak pani na hlidani (rodice dojizdi do Prahy), pak navsteva ne moc dobre milovicke skoly, mizerny vyber konicku,
2008 20.Srpen 21:15 R G z G: (předchozí) (Re: Eliza z 20.Srpen 21:01): Už jenom tvá chápavá reakce svědčí o tom, že se nemusíš bát průměrnosti. I já žiju ze dne na den, ačkoliv ne v městském bytě. Máš pravdu v tom, co píšeš. Asi nebudeš z lidí, které rozčiluje málo usměvavá pokladní v hypermarketu. Kdo má svých starostí dost jako ty, tak nemá čas na nesmysly a buzerování ostatních. Pozitivní přístup. Díky za reakci!
2008 20.Srpen 21:10 R G z G: (předchozí) (Re: Daniel z 20.Srpen 16:17): Pak buď rád, že tento článek vůbec není o tobě. Ale počítej s tím, že Karlové Novákové tu budou tvořit tvoje nevyžádané společenské okolí. Já osobně mám tolik práce, že divadlo je pro mě svátkem volného času. Přeju všem, aby tam chodili rádi a co nejčastěji.
2008 20.Srpen 21:01 Eliza: (předchozí) Uvidime co nam zivot prinese, ale vzdy kdyz se odsud nekdo stehuje tak mu prece jen tise zavidim..Ale zpatky do Prahy bych se zatim nevratila ani nevim proc - ze by na tech Milovicich prece jen neco bylo? :-\)
2008 20.Srpen 21:01 Eliza: (předchozí) Hezky clanek:-\) Mozna ze my jsme na tom o neco lepe nez zmineni "prumerni" milovicaci. Jsme totiz tak chudi, ze nemame ani na najem v Praze ani na hypoteku v Milovicich ani nikde jinde, tak jsme skoncili v obecnim byte v Milov., rozhodne jsme sem nesli s zadnym nadsenim a ocekavanim, ale vylozene z nouze. Kdyby to slo sli bychom odsud hned pryc, je to tu "prestupni stanice", ale nemuzem. Tak zijem podle filozofie "zij ted" a je to docela fajn co nam taky zbyva a jsou i jine veci nez bydleni, vsechno ma pro i proti, nic neni nikdy idealni..Pokracuju v dalsim ramecku
2008 20.Srpen 16:17 Daniel: (předchozí) (Re: Robert Gorc z 20.Srpen 14:57): Víš, tahle existenční deprese podle mě padá i na lidi, kteří si za mnohem větší prachy pořídili bydlení v Praze či na jejím okraji a nějak moc neví jak využít jejích lákadel. Neumí si koupit lístek do divadla, případně neví na co jít, neví co by dělali v galerii a hudební kluby už pro něj nejsou. Člověk, který má motivaci pro svůj vlastní život bude šťastný v Milovicích i na Vinohradech. Pravda je, že jsem tu jenom třičtvrtě roku a už začínám pozorovat podobné stavy u lidí ve svém okolí. No, jo, ale když oni stejně nikdy nevěděli co sami se sebou :fie:
2008 20.Srpen 14:57 Robert Gorc: (předchozí) Ted jsem si uvedomil, ze ten text je vlastne tak narocny, ze mu bude rozumet asi jen par lidi. Cili treba rozumni realiste PeNik a SoJa... No, tak snad mozna jeste nekdo. Nerad bych ostatni tolik podcenil...