Diskuzní fórum - Seznam komentářů

První pravdivá reportáž o Milovcích

Ve vzduchu je cítit jaro. Stojím před zrenovovanou nádražní budovou v malém, avšak dynamicky se rozvíjejícím městě, uprotřed úrodných polabských rovin středočeského kraje. Kolem mě pozvolna nabírá rychlost nový a velmi pohodlný klimatizovaný vlak, ze kterého jsem před chvilkou vystoupila. Švihácky oblečený švitořivý průvodčí se usmívá z okna dveří a posuknem ruky mi kyne na viděnou. I přes odjíždějící soupravu slyším skřivana – tak je ten vlak tichý. Má mysl je omámena vlažnou dubnovou brízou a já na chvíli zapomínám, že tu nejsem na relaxačním wellness pobytu, ale kvůli práci. Ano, po sérii nelichotivých lživých článků konkurenčních listů jsem byla vyslána, abych uvedla věci na pravou míru a shlédla na tento středočeský zázrak zeleně a mládí realistickým pohledem...


 
2015 12.Duben 11:06 (R)srpen: Prosím kolikátého května bude oslava osvobození v Milovicích
2014 18.Únor 13:17 Foma Fomič: (předchozí) (Re: jkk - jkk z 18.Únor 11:51): Je pozoruhodné, že někdo, kdo tvrdí, že má "univerzitu", vůbec netuší, co to je ironie a jak vypadá. Víc ironizujících známek už text ani snad mít nemohl, korunuje to i "foto autorky". Je smutné, že každý, kdo pracuje, platí mimovolně ze svých daní vysokou školu i lidem, kteří intelektuálně mají sotva na to, aby se naučili číst - bez pochopení textu. Na druhou stranu – několik našich uklízeček taky mělo vysokou školu a titul... EU holt ví, jak nám všem zkvalitnit život. (I toto je ironie, milá čtenářko...)
2014 18.Únor 11:51 (R)jkk - jkk: No, nějak v tom ty Milovice nepoznávám - kde máme své tmavé spolubydlící, kterých je tu čímdál víc, kde jsou naši bezdomovci, feťáci, kde jsou stříkačky a jehly. Kdepak je zmínka, že Milovice jsou v hledáčku kriminální policie? To už tam není. Kde je pak uvedeno, kolik lidí tady nemá práci, kolik lidí má problém zaplatit nájem a kolik neplatičů se v Milovicích objevuje. A není tu ani postřeh, že jsou Milovice nalevo od Armádní (díkybohu tam bydlím) a Milovice napravo od Armádní (díkybohu tam nebydlím). I když za poslední rok, se s oblibou ti zprava rádi stěhují nalevo. Takže vážně uvažuju, že raději ten byt tady prodám, protože do budoucna to bude horší a horší. Řádně vychovávat zde děti bude téměř nemožné - feťáků na jednoho obyvatele a bezdomovců na jednoho obyvatele je tady víc než v Praze. A ano, článek je opravdu mimo mísu, nic neříkající, povrchní a jestli jí za tento článek zaplatily solidní noviny, no to potěž, to už i novinařina jde do kopru. Takováhle dílka jsem vypotila na základní škole, odevzdat na univerzitě toto, tak letím rovnou od zápočtu a o zkoušce si nechám jen zdát. A co ta fotka? To je ta slečna sjetá? Nevím, zda-li se mám smát či brečet. Rozhodně mi je všelijak, jen ne dobře. :-D :wacko:
2013 29.Září 21:41 (R)Very: (předchozí) (Re: Very z 29.Září 21:22): Připadá my to nebo ten článek nemá ani hlavu a ani patu??!!Jo a ještě něco když víte co měl kdo na sobe za hadry i značku věcí.. to jste nemohla dělat nic jiného než čumět lidem za kalhoty a tričky poněvadž tam většinou bývají našité cedulky a bavit se otevřeně o sexu apodobných věcech?? kde jste šla a seděla? Tipuji že v bordelu co tu je z názvem nevím tedy přesně ale asi merylin for you???Omlouvám se za případné chyby v textu ale ještě ted mám záchvat smíchu..to se povedlo :-D :ok:
2013 29.Září 21:40 (R)Very: (předchozí) (Re: Very z 29.Září 21:22): Připadá my to nebo ten článek nemá ani hlavu a ani patu??!!Jo a ještě něco když víte co měl kdo na sobe za hadry i značku věcí.. to jste nemohla dělat nic jiného než čumět lidem za kalhoty a tričky poněvadž tam většinou bývají našité cedulky a bavit se otevřeně o sexu apodobných věcech?? kde jste šla a seděla? Tipuji že v bordelu co tu je z názvem nevím tedy přesně ale asi merylin for you???Omlouvám se za případné chyby v textu ale ještě ted mám záchvat smíchu..to se povedlo :-D :ok:
2013 29.Září 21:22 (R)Very: (předchozí) (Re: helena z 2011 18.Prosinec 22:00): :thumb: ;-\)
2013 5.Srpen 23:49 Milovice: Paní či slečna-napitá či zkouřená:-DKaždý menší obchůdek-boty,oblečení,kanc.vybavení i papírnictví zde zkrachuje-všichni šetří...raději nakoupí v Praze v akci než v Milovicích... Viditelně paní na poslouchání měla štěstí,věčně slyším nespokojenost- manžel nemá práci, nedostal zaplaceno, máme problém- není na hypotéku, exekuce... a je toho čím dál víc...že měly ty maminky kabelky od gucci či od koho- byly z levného nákupu od vietnamců,jejich obchody jediné se tu udrží...právě i v cukrárně vědí,že zdražit znamená skončit...proto se nedá s Pařížskou v Praze srovnat..to je článek...
2013 14.Červenec 19:24 (R)nemec: (předchozí) (Re: Adéla Knajpová z 29.Leden 18:36): Ty musíš bejt taky pěkně blbá vid??? To je vidět jen podle toho co tady píšeš ty trubko:-D !! Gůgl fakt dobrý :thumb: Když sem to četl tak sem málem spadnul ze židle- Google:ok: Ty blbko8-\)
2013 24.Duben 14:25 Bohušová: (předchozí) (Re: eviku miluna 15:45): Co blázníte? Přesně takhle to v Milovicích je. A 80 % jejich hmotně velmi dobře zabezpečených obyvatel, kteří nemají žádné úvěry ani hypotéky, se už nemůže dočkat 60 hektarů pozemků na stavby rodinných domů v satelitních Nových Milovicích. Tuhle jsem jela s partou asi 50 Milovičáků od nás z Kaštanové na prodloužený relaxační víkend do Obersalzbergu, všichni do jednoho chtějí začít okamžitě stavět rodinný dům, nikdo nechce parcelu menší než 1500 m a dům menší než 8+2. Asi jste v Milovicích nikdy nebyla nebo znáte jen těch pár zahypotékovaných chudáků Vyhlídky.
2013 26.Březen 15:45 (R)eviku miluna: Takhle ženská buď nebyla v našich Milovicích,nebo žije v jiný realitě.Pěkná blbost ten článek.:fie:
2013 30.Leden 15:47 Adéla Knajpová: (předchozí) (Re: Obdivovatelka z Pařížské z 30.Leden 14:46): Že vy jste ta, co si v pondělí ráno vylila milk-shake na svůj i-pad? Mě to tak rozesmálo, že mi ruky vypadl i-phone... Aj, aj, aj...
2013 30.Leden 14:46 Obdivovatelka z Pařížské: Myslela jsem Zuzku, nějak se mně přitom lakování nehtů dostal lak na klávesnici a blbě to píše.
2013 30.Leden 14:43 Obdivovatelka z Pařížské: Adélko doufám že napíšeš nějaký další super článeček abych ho mohla linknout a olajkovat na fejbůku. A na Zdenku se vykašli ona umí jen obrázky, proto to nepochopila.
2013 30.Leden 11:13 Adéla Knajpová: (předchozí) (Re: Zuzana N. z 30.Leden 08:41): Já se samozřejmě řadím mezi uživatelky Range Roverů. (Sice krátce, protože svůj Aston DB9 jsem prodala teprve v září - v zimě se s tou krávou na zadní náhon nedá kloudně jezdit, no zkuste si to sama.) A odkažte vaši známou na mě, musím té chudince poradit, kam patří, když má podle vás tu krizi společenské identity... Každé ráno mezi devátou a desátou mě najde na kávičce v Pařížské. Výjimkou jsou víkendy, kdy buď lyžuju ve Špindlu nebo nakupuju v Londýně .-)
2013 30.Leden 08:41 Zuzana N.: (předchozí) (Re: Adéla Knajpová z 29.Leden 18:36): Nicméně abych se vrátila k podstatě článku: Na Váš komentář jsem si ho přečetla ještě třikrát a bohužel v něm žádnou ironii nevidím. Kdyby sem jí tam viděla, tak se asi zasměju, ale jinak je fakt trapnej. Připadá mi jako článek jedné známé, která pořád nevěděla kam ve společnosti se zařadit a tak napodobovala různé jiné osobnosti. Jste v tom asi sama...
2013 30.Leden 08:41 Zuzana N.: (předchozí) (Re: Adéla Knajpová z 29.Leden 18:36): Drahá Adélo, moc dobře vím, co je ironie. Musím teď pro změnu napovědět já Vám. "Gůgl" jak Vy píšete se správně píše google. Potom bych se nedivila, že by ho někdo mohl zaměnit s pojmem gulag. Jestli to s tím gulagem měl být vtip, tak byl dost trapný.
2013 29.Leden 18:36 Adéla Knajpová: (předchozí) (Re: Zuzana N. z 24.Leden 13:13): Zuzano N., k čemu byste přiřadila slovo ironie? Napovím Vám - nesouvisí s Ironem na mytí oken ani s kapelou Iron Maiden. Zkuste gůgl! (Podotýkám, že gůgl není gulag, kdyby se Vám to náhodou pletlo...)
2013 24.Leden 13:13 Zuzana N.: Co to píše s prominutím za sračky? Byla tady ta slečna vůbec? No ale co mě překvapuje, ona sama přirovnává svět k seriálu Sex ve městě... Hodnotí město Milovice a nebo botičky miminek? Nechápu a jsem znechucená
2012 31.Prosinec 10:40 Danny: Možná to chtělo několik rozhovorů s lidmi, kteří zde žijí a kouknout se trochu hlouběji. Milovice jsou sice na něco fajn, příroda okolo je super, ale rozhodně to není tak přesladké, jak to popisujete. Ale oceňuji Vaši velikou fantazii, více byste se hodila jako spisovatelka pohádek než jako reportérka v terénu. Přeji hodně štěstí.
2012 15.Říjen 19:23 autor: (předchozí) (Re: KwazzyGT z 13.Červen 10:21): Díky za poznámku k věci. Pokud se ještě někdy stane, že budu mít volný čas, Vámi zmíněný nedostatek napravím ve Druhé pravdivé reportáži. S ohledem na současné politické změny doruda se trochu obávám, abych ji nepsal už na oprátce...
2012 13.Červen 10:21 (R)KwazzyGT: ...krom toho si tady vedle sebe vesele žije spousta etnik,ras a drogově závislých.Začínajíci rodiny mají velkou šanci najít bytové doplňky v lesním porostu a všude kolem lítají krásné barevné kuličky paintballu. :D Pobavil jsem se, fajn článek na uvolnění.:thumb:
2012 2.Květen 17:53 Martinka: To mě pobavilo :-D :-D :-D :-D :-D
2011 19.Prosinec 03:16 (R)Benytrans: (předchozí) (Re: helena z 18.Prosinec 22:00): Helenko přesedněte si...
2011 18.Prosinec 22:00 helena: (předchozí) (Re: Adéla z 24.Květen 13:42): Totálně ulítlej článek!!! Zajímalo by mě kde ta slečna vůbec žije???!!! Co jsi myslí že tady bude Bahrajn nebo Dubaj???!!! Tohle město se vyvíjí a vstává z popela. Taky po válce a pádu komunismu nebylo všechno hned. Sundejte si růžové brýle slečno a využívejte konečně mozek a prodlouženou míchu :cry:
2011 13.Červen 13:23 (R)Martin-B: (předchozí) Peckááááá !!!!!!:-D :-D :-D :thumb:
2011 24.Květen 13:42 Adéla: (předchozí) (Re: snah z 24.Květen 12:57): Bohužel, abych si nezkazila pověst přehnanou pracovitostí, musím se dalších 6 měsíců věnovat výhradně hédonismu a bohémství. Co naděláš, být bohémem na plný úvazek není jen tak... Nebo bohémkou?
2011 24.Květen 12:57 snah: (předchozí) (Re: hans z 8.Květen 17:32): Míšo napiš něco
2011 8.Květen 17:32 hans: (předchozí) Já bych chtěl pokračování.....:ok: :thumb: :-D
2011 26.Duben 10:17 (R)Alfons Mucha: (předchozí) Myslím, že místní kočárkářské gangy jsou popsány celkem výstižně...
2011 20.Duben 10:09 Radek: (předchozí) Super článek :ok: :thumb:
2011 5.Duben 14:36 NLMŠ: (předchozí) (Re: Benytrans z 1.Duben 07:51): Já též, autor(ka) je :thumb: Smysl pro humor je třeba.
2011 1.Duben 10:11 Adéla: (předchozí) (Re: mcquak z 1.Duben 10:00): Ano, do Las Vegas u centrální pošty snad dojdu příště. Pod bytový mrakodrap Bella Vista. V Campiellu mě zdržel stylový homosexuální kavárník, Antonio Carlos Jobim a jeho Dívka z Ipanemy...
2011 1.Duben 10:00 (R)mcquak: (předchozí) Dobrá ironie a satira! Ale zaplať pánbůh, že se autorka zastavila už v Campiellu a nešla hlouběji do Mladé. Možná příště?
2011 1.Duben 09:05 Zdenka: (předchozí) (Re: Benytrans z 1.Duben 07:51): To bude asi ten clanek, co si objednali v Hospodarskych novinach Pilc s Rihovou. Takovy pozitivni...
2011 1.Duben 07:51 (R)Benytrans: (předchozí) Tak to je bomba, dlouho jsem se tak nenasmál... oceňuji Vaši tvořivost...