Paneláky v Braniborské ul.


 
2012 22.Říjen 12:54 (R)FFFFFF: víte někdo něco o rekonstrukci posledního paneláku v Braniborský? když sem jel kolem, koukal sem že to před ním vykáceli a vymlacujou okna.
2008 11.Březen 12:57 jana: starosta letos hodlá opravit a oplotit dětské hřiště. tak aspoń nějaké pozitivum. peníze z kauce prý v nejbližší době nebudou, protože údajně stále probíhá nějaký audit. ale to asi žádná novinka není :-\/ už jsem tu slyšela pár hlasů, že lidi chtějí podat na starostu trestní oznámení.
2008 2.Březen 16:14 Ště: (předchozí) (Re: Dandy z 1.Březen 20:22):Forenzní a nikoliv forezní audit nebyl ukončen z důvodu obstrukcí ze strany partnera obce. Není ukončeno řízení o vrácení dotace.Finanční ředitelství má 90 dnů od nabytí právní moci soudního rozhodnutí,povinnost vydat nové rozhodnutí proti obci ve věci poskytnutí státní dotace. Dle našich informací SFRB trvá na stanovisku, že obec Stará Lysá porušila smlouvu o poskytnutí dotace tím, že výběrem finančních prostředků jako podmínkou pro poskytnutí nájemního bytu dofinancovala výstavbu.Tím porušila závažným způsobem i vládní nař.č.481/2000.Protože však toto porušení nebylo odstraněno, není ani jistá úspěšnost při dalším soudním řízení, ale bude to předmětem složitého řešení, které se bude týkat i nájemců.Ta cesta,vedoucí k dobrému konci bude zřejmě ještě dlouhá.
2008 2.Březen 10:27 Ště: (předchozí) (Re: Dandy z 1.Březen 20:22): Díky za zprávu, máme také tyto informace od právníka obce Stará Lysá a tak se těšíme na dobrý konec pro nás.
2008 1.Březen 20:22 (R)Dandy: Takže vážení sousedi, ve stručnosti vás zasvětím do odpovědi z naší milé obce :-D Co se týká našich uhrazených kaucí - v případě prodlení úhrady nájmu, event.služeb - které byly zaplaceny cca ve výši nájmů na 1 rok dopředu, mi bylo přislíbeno, že si obec ponechá pouze její adekvátní část a to ve výši třech nájmů. Zbytek nám vrátí. Jelikož už byl ukončen i soud, převzala - slavnostně - obec v listopadu 2007 dispoziční právo ke všem bankovním účtům a od 1.ledna 2008 i správu domů. Konečné vyúčtování za rok 2007 nám provede ještě paní Gröning. Co se týká ostatních podrobností, ještě není zatím nic známo, jelikož obec rozhodla o provedení forezního auditu - pro neznalce vysvětlení: je to kontrola hospodaření za určité období zaměřená na konkrétní účetní operace8-\) - který stále ještě probíhá. A ještě poslední pozitivní zpráva. Rozsudek správního soudu také rozhodl vyhovět podání žaloby obce Stará Lysá proti Finančnímu ředitelství v Praze ve věci sankcí udělených obci. Laicky řečeno, měla by se zrušit veškerá zástavní práva na pozemcích v majetku obce, ke kterým se vážou získané státní dotace. Takže můj úsudek je, že je vše na dobré cestě:thumb:
2008 28.Únor 14:15 Ště: (předchozí) (Re: Dandy z 26.Únor 12:18):Děkuji za bezva vysvětlení, každý se má starat o své smlouvy!!! A že se tady dáme dohromady a něco podnikneme,to se asi nestane. Ale bylo by to potřeba - viz hřiště za panelákem, papíry v trávě, pavučiny v chodbách atd.! Těším se na vaše zprávy z OÚ Stará Lysá. Mějte se hezky.
2008 28.Únor 14:04 Ště: (předchozí) (Re: verča z 26.Únor 17:39): Vážená, na kafe bych nešla, nebojte! A ten podpis jsem chtěla proto, abych věděla s kým si dopisuji a popřípadě vás i pozvala k nám, kde by vám manžel vysvětlil věci ohledně našich bytů. Opravdu se o to velmi zajímá a jedná s právníkem. Jo a to kafe jsem nabízela jiné "značce", ne vám. Zdravím
2008 26.Únor 17:39 verča: (předchozí) (Re: Stěrbová z 24.Únor 17:17): vážená, já vašeho manžela neznám, a nevím nic o tom co dělá a nedělá pro všechny. taky ho nijak proto nekritizuju.jestli i nadále něco řeší, tak je to jen dobře. nadávám na Fraňka, který je tu správcem na baterky. zkuste pořádně číst. příjmením se nepodepíšu, nemám důvod. ještě byste pak náhodou chtěla přijít na kafe.
2008 26.Únor 12:18 (R)Dandy: Vážení sousedi, nevím proč všechno to obviňování, je to zbytečné. Pokud se chtěl někdo něco dozvědět měl jednat především sám za sebe a jestli tak neučinil, je to jen jeho problém. Já se tu snažím navrhnout stále variantu jakéhosi sdružení, kde bychom si předávali informace vzájemně. Mimochodem jsem v mezičase psala na obecní úřad Stará Lysá a večer vám podám podrobnější hlášení co jsem se dozvěděla moudrého:-\)
2008 24.Únor 17:17 Stěrbová: (předchozí) (Re: verča z 11.Únor 10:03): Vážená, ten Štěrba se angažuje stále a dělá to pro všechny!!! Proč se nepodepíšete i příjmením, to se bojíte?
2008 24.Únor 16:32 Štěrbová: (předchozí) (Re: Ansgy z 11.Únor 10:30): Vážený pane, p. Štěrba jedná sice sám, ale jako hlupák to bere za všechny, ostatní jenom píšete kecy, ale o nic se nestaráte. Jestli máte zájem, stavte se u nás, rádi podáme informace!!!!! Jo a ještě nabídnu kafe, ale nevím zda ho uvařím!!!!!
2008 19.Únor 16:33 verča: (předchozí) (Re: Pavla z 16.Únor 12:16):s malováním je to nejspíš pořád ten stejný problém, kdo by to asi zorganizoval ? a jestli to byla pravda, co mi známá říkala, tak pan správce se prý zmiňoval něco o 700 kč na byt, ... chodbu bychom měli asi s barvama ze zlata :-\) 200 bych klidně dala, přestože si myslím, že by malování společných prostor mělo hradit družstvo ze svého konta. 700 kč ale ne...
2008 16.Únor 12:16 Pavla: Jo jo, myslím ty kauce. Já se teda přiznám, že jsem si byt pořídila taky dřív než jsem byla schopná se do něj nastěhovat a splácet ho. Chvíli jsem ho pronajímala, a teď se vůbec nemůžu dopídit, co se kde a jak děje. Jen zírám! Uvažovala jsem už i o prodeji, ale jsem ráda, že konečně bydlím ve svém, užívám si zařizování. To samotné bylo dost náročné, ještě do toho výměna bytu, to už bych nezvládla. Snad později. Co se týká toho malování, to bych se klidně i složila, barva sama o sobě není tak drahá. Myslím že by nemusel být potřeba ani žádný profi malíř. Ve vchodu by se snad šikovný chlap našel, když jsm zvládla vymalovat si doma i já, a ženských nás je tam taky dost na úklid. Hned by to byla otázka tak dvou stovek na byt. Případně o stovku víc na pivko tomu šikulovi :-\)))
2008 15.Únor 09:22 Verča: (předchozí) (Re: Ansgy z 14.Únor 15:04): tohle mám jen z druhé ruky, ale i bych tomu věřila. vchody prý se malovat nebudou, protože bychom si to prý museli zaplatit my sami, že bychom se jako my musely složit na malíře, barvy atd. to říkal prý Franěk... a hřiště nám prý taky jednou oplotí, až prý budume na řadě, že se oplocují zatím prý jiná... to taky říkal Franěk. no a sníh loni odhazoval pokud vím ten starý pán - ukrajinec - kterého si Franěk nejspíš za to platil. z jakých asi peněz ??? ...no a letos se na to prostě rovnou vykašlal.
2008 14.Únor 15:04 Ansgy: (předchozí) (Re: Pavla z 14.Únor 10:51): Ahoj, máš na mysli peníze, původně vybrané jako kauce na nájemném? To jak vypadají vchody a okolí domu je bohužel vizitka správcovské společnosti, která čítá asi jen jednoho člověka, který se tedy více nestará, než stará. Takovým "hezkým" příkladem byla letošní druhá sněhová nadílka, která zůstala ležet na chodnících i u vchodů několik dnů a pan správce se na to jen vesele usmíval. Po pěti letech by už jistě stálo za to společné prostory přemalovat, v některých vchodech je to fakt humus. Vím, že Stará Lysá chce tuto správcovskou firmu vyměnit, jednali o tom i na obecním zastupitelstvu. V jednání byla společnost, která spravuje domy Staré Lysé ve Višňové, kde je hezkou vizitkou třeba oplocené hřiště pro děti, o tom si ale asi můžeme zatím nechat jen zdát.
2008 14.Únor 10:51 Pavla: Ahoj, taky jsem dost zvědavá jak to dopadne. Vemte si jen kolik peněz tam od nás bezúročně mají k dispozici. Čím déle se budeme mezi sebou dohadovat, tím dýl nám je vrátí a po celou tu dobu s nima disponují. Informace dávají koukám každému po telefonu jak se jim to hodí a jen aby se nás po telefonu zbavili. Taky bych byla pro nějakého společného právníka, který by nás zastupoval a něco pro nás vydobil. Jenže kolik nás vlastníků tu opravdu bydlí? Spousta bytů je pronajatá a tím pádem se nemůžeme společně na ničem ani dohodnou. Já bydlím ve vchodě, kde jsou stěny chodby tak špinavý, slušně řečeno, že se nestačím divit. Různé otisky bot aj. Když se dokážou lidi takhle chovat, je jim jedno jak to vypadá, když se vstoupí do vchodu, tak jak můžeme pak chtít, aby jsme se všichni spojili?
2008 14.Únor 09:02 verča: (předchozí) (Re: Ansgy z 11.Únor 10:30): to jsem nevěděla, já ho viděla kdysi v Tv, jak tam právě řešili to teplo atd.no já si myslím, že se do toho už nikomu nebude moc chtít, takže hezky počkáme, co se s našimi byty bude dít... :cry:
2008 11.Únor 10:30 Ansgy: (předchozí) (Re: verča z 11.Únor 10:03): hned 1/2 roku po tom, co jsme se nastěhovali, vzniklo vyjednávací "komando" čítající asi 7 lidí (Štěrba, Pejchal...další si nepamatuji), kteří měli za nájemníky vyjednat kompenzace za první půlrok, kdy byly vysoké nedoplatky za teplo. Bohužel nevyjednali nic, i když nabídky určitých kompenzací zde od pana starosty byly. Mám pocit, že p.Štěrba jedná na vlastní pěst a do ostatních nájemníků mu nic není a když se obrátíte na p.starostu, aby jste s ním něco pořešili a zmíníte právě p.Štěrbu, tak si spíše přihoršíte. Takže pokud by měl někdo rozumně mluvit za nájemníky, tak to rozhodně p.Štěrbu nedoporučuji.:fie:
2008 11.Únor 10:03 verča: (předchozí) (Re: Dandy z 6.Únor 20:22): bylo by to fajn, ale moc nevěřím tomu, že se tolik lidí dokáže nějak domluvit. byla bych jen ráda. vím že se tady dost angažuje pan Štěrba, třeba oslovit jej, jestli by neměl o to zájem....znám jej jen od vidění.nebo se najde třeba někdo jiný...:\?:
2008 6.Únor 20:22 (R)Dandy: Zdárek sousedi. Taky mi to celé kolem nových nájemních smluv přijde trochu podivné. Byla jsem se už u jednoho právníka radit a řekl, že rozhodně na obec není půl roku žádná doba. Takže pokud vám starosta slíbil, že do Vánoc, nejsem si zcela jistá, že tím myslel ty loňské:-D Jinak já jsem zatím ze situace vyvodila, že každý má ty smlouvy úplně jiné a tudíž je těžké - pro obec - to nějak sjednotit. Můj názor je, že by docela bodlo nějaké sdružení a zaplatit si hromadně nějakého právníka, který by se o nás staral. Informace by se sdělily ucelené občas na nějaké schůzi a všichni by byli spokojeni. Jen neznám zatím nikoho, kdo by do toho šel - kromě mně :-\) Informací - smíšených - mám v tomto ohledu mnoho a mnoho. Jednak ze strany nájemníků ale i ze strany obce. Tak dejte vědět a třeba se nějak dohodneme a něco rozjedem....
2008 2.Únor 10:54 verča: (předchozí) (Re: Ansgy z 1.Únor 13:19): prý nedávno proběhl nějaký soud, na jehož základě Greningovi už nejsou spoluvlastníky. co bohužel ale prý zůstalo, je že Gréningová má , nebo ještě do konce roku měla stále přístup na konto družstva. takže nikdo neví, kolik peněz tam nakonec ještě je, jestli tam vůbec něco ještě je... já tu novou smlouvu podepsala,starosta se mi zaručoval, jak je všechno vpořádku, jak by si nikdy nedovolil nás nějak ošidit atd. dokonce prý do Vánoc že nám pošle ty nezákonně vybrané zálohy, ale skutek utek. v tom podepsat ty smlouvy odděleně nevidím žádný problém,ale nejsem právník...
2008 1.Únor 13:19 Ansgy: (předchozí) (Re: verča z 1.Únor 09:30): smlouva je vůbec postavena hodně podivně, a tak jsme ještě tu novou smlouvu zatím ani nepodepsali. Také mi starosta přislíbil, že budou dokonce nové smlouvy, protože podmínky v těch nových se nezdáli mnoha lidem. A také si myslím, že by nebylo dobré podepisovat ty dvě smlouvy (nájemní a budoucí kupní) odděleně. Pohledem do katastru jsem zjistil, že jediným vlastníkem nemovitosti je již Stará Lysá.
2008 1.Únor 09:30 verča: (předchozí) (Re: Ansgy z 31.Leden 11:29): mám na mysli ty od Staré Lysé. obecní byty to tak úplně nejsou,když jsme si museli zaplatit hned na začátku docela dost peněz,spíš jsou družstevní. a podle smlouvy po 20letech by měli být předány nám do osobního vlastnictví. ale starosta nějak zapomněl ten dodatek napsat i k těm novým smlouvám, co jsme podepisovali loni. tvrdil mi, že do Vánoc nám dodatky pošle...tak se začínám trochu bát.
2008 31.Leden 11:29 Ansgy: (předchozí) (Re: verča z 31.Leden 10:49): fámy jsem také slyšel všelijaké, byty jsou stejně obecní, tak jako tak... tedy jestli máš na mysli paneláky od Staré Lysé a ne ten poslední, barevný, ten Milovický
2008 31.Leden 10:49 verča: má někdo nějaké zprávy o tom, jak pokračuje sepisování dodatků ke smlouvám ohledně našich bytů v Braniborské ? starosta pořád jen slibuje a kde nic tu nic...už jsem slyšela i fámy o tom, že z nás budou obecní byty... ví někdo něco blíž :\?: