Svačiny ve škole? Férovka...

O čem se diskutuje?

Já jenom nevím, zda je vůči rodičům, kteří nemohou dát každý den za svačinu třeba 40 kč fér prodávat takové svačiny ve škole...? že vůbec škola dovolí soukromému sektoru tam prodávat. Nebo by měly tedy dostávat dotace pro ty slabší a chudší... Je smutné sledovat, jak stále ti samí chodí pro své lahůdky a jiné děti smutně pokukují... jo, v 15-ti už to může být jedno... ale vysvětlete to 10-ti letému dítěti... je to FÉR ??? opravdu??? docela bych byla pro, aby si svůj prodejní stánek dali mimo školu !!!! Tohle je i docela nefér útok na rodiče, co mají nižší příjmy... Jaký je na to Váš názor??


 
2015 7.Březen 21:21 (R)Alena: Ferovka v tydnu prestala do Juventy dodavat svaciny.
2015 18.Únor 11:12 (R)FAPFAP: tvl to je zas tema..nechapu duvod stezovani, nekdo na to ma a nekdo ne..cim drive ty deti pochopi, jak to funguje, tim lip pro ne. Treba budou mit vetsi motivaci neceho dosahnout nebo aspon se budou snazit, aby jejich deti nemuseli druhym ocumovat koupene svaciny ...jo a neni vsechno zlato, co se trpyti
2015 15.Únor 15:11 (R)PeNik: Dobře super. Každý má nějaký názor, ale nyní si položme otázku: KDE JE PŘÍČINA?

Docela zajímavé by bylo zjistit, z jakých rodin pochází tyto děti. Docela by mě zajímala i ona hranice toho, kdo je a není sociálně vyloučen. Nemyslím si, že za toto může stát či kdokoliv z nás, ale hlavně rodiče dětí.
2015 15.Únor 13:31 (R)alan,: (předchozí) (Re: KarelF z 15.Únor 01:33): v jednoduchosti je krása:),palec nahoru.
2015 15.Únor 13:08 admin Henry: (předchozí) (Re: KarelF z 15.Únor 01:33): Mezi řádky si každý čteme, co potřebujeme.
2015 15.Únor 10:24 (R)Hanka123456789: Dobrý den, k Vaši výzvě vlastně není co dodat, souhlasím !!! Také jsem mezi řádky o ,,svačině" vyčetla špatnou finanční situaci, ale divíte se, že lidem je nepříjemné tento problém pojmenovat...vždyť slovo ,,socka" se používa jako nadávka i mezi dětma a reakce zde také nesvědčí o zájmu a pochopení.Problém se svačinou je skutečně len malá část celku...ale život se skláda z maličkostí. Dobrá výchova a studium dětí stojí rodiče hodně jak po emoční, vztahové, tak i po finanční stránce. Studijní náklady jen na 1 dítě, dosahují, vrátaně VŠ, státisíce ! Já si proto moc vážím rodiče, kteří to zvládají..ještě víc těch s 1,nebo nízkymi platy a samoživitelky! Děkuji těm, kteří nejsou lhostejní a v případě nečí finanční nouze dle svých možností pomáhají!!Přeji hezkou neděli!
2015 15.Únor 01:33 (R)KarelF: (předchozí) Místo marnění času raději napište některé ředitelce školy nebo školky v Milkách a zeptejte se jí jestli tam nemá nějaké potřebné dítě. Já jedno takové dítě mám najité dostává na obědy a na pomůcky. Konkrétní dítě konkrétní dárce nejlepší co můžete kdokoliv udělat. Pěkný den. (Re: KarelF z 15.Únor 01:33):
2015 15.Únor 01:33 (R)KarelF: (předchozí) (Re: Henry z 12.Únor 11:59): Henry tak to nejenže nemáte děti, ale venku jste byl tak před 26 lety. Četl jsem a dobře hlavně mezi řádky, to je to co chybí Vám. Právě těmito drobnostmi sociální vyloučení začíná. Tedy pokud tušíte co slova sociální vyloučení znamenají. Běžte v Milkách do školy nebo školky a koukněte se na děti které nemají nejen na tu svačinu v tomto stánku, ale co hůř nemají ani na oběd. Pak mne sem napište něco rozumějšího. Nezapomeňte mne smazat za dělání reklamy na charitu jak to umíte. Místo marnění času raději napište některé ředitelce školy nebo školky v Milkách a zeptejte se jí jestli tam nemá nějaké potřebné dítě. Já jedno takové dítě mám najité dostává na obědy a na pomůcky. Konkrétní dítě konkrétní dárce nejlepší co můžete kdokoliv udělat. Pěkný den.
2015 13.Únor 01:49 (R)dicmik: (předchozí) (Re: Henry z 12.Únor 11:59): Kam se az muze zvratit pitoma svacina co? Hele chytraku "Henry". Mas neco k tematu? To cos napsal vubec nesouvisi s tematem Svacin..., ale jsou to tvoje nazory na ... na co vlastne? Koho to zajima? Chces li resit problematiku socialniho postaveni rodin v Milovicich vytvor si pro to vlastni tema a tohle tvoje extenpore smaz jako off topic. Diky!
2015 12.Únor 11:59 admin Henry: (předchozí) (Re: KarelF z 12.Únor 01:39): Myslím, že jste nečetl dost pozorně. Jediné, co paní ve svém příspěvku nezmiňuje, je strach ze sociálního vyloučení svých dětí. Ona popisuje jiné věci: především povzdech nad tím, že nemůže svým dětem dopřát stejný luxus, jako si ho dopřávají jiné děti a zároveň nad tím, že to nedokáže dětem správně vysvětlit. Až potud je to v pořádku. Na skutečnosti, že luxus si mohou dopřávat jen někteří, není nic veselého. Zároveň je i pochopitelná frustrace z neschopnosti poskytovat správné odpovědi na nepříjemné otázky svých dětí. (Problém nastává až v navrhovaných řešeních: buďto přesunout luxus tak, aby nebyl vidět (tedy jakože neexistuje), nebo zajistit, aby si ho mohly užívat všechny děti, dotacemi. Ale to neřešme.)

Jenže To není o sociálním vyloučení, k tomu přeci dochází trochu jinak: nedíváte se na stejné filmy, nehrajete stejné gamesky, neděláte stejný sport, nemáte telefon s možností pořizovat super cool selfies atd. atd. Původ svačiny chraje na sociálním vyloučení malou, až zanedbatelnou roli.
2015 12.Únor 01:39 (R)KarelF: Pročetl jsem pozorně a hned na začátku jsem zjistil jedno, netuším jestli jen to paní neuměla pojmenovat, ale v jejím příspěvku vidím úplně něco jiného co tu nikdo nepopsal a týká se to právě dětí. Sociální vyloučení je ten správný název. Ruku na srdce pozorovali jste někdy v Milovických nebo jiných školách, ale bohužel i školkách třeba základní věc kolik dětí chodí na obědy nebo je dostává. Je to smutný pohled. Faktem je, že někde za to mohou rodiče naplno, někde je to prostě o lidské smůle a sejití se mnoha špatných náhod. Děti by tímto tak či tak neměli trpět. Za své rodiče nemohou a vybrat si je také ne. Je tedy pak na nás, aby jsme jim byli dobrými rodiči jak to je jen možné. Pokud to paní cítila takto nevím, ale pak asi pokud má hlouběji do peněženky rozumí svým dětem, že je to i třeba může trápit, že to nemohou mít třeba i nikdy co na školu budou chodit což zní z prosby proč ten stánek či co to je nedat někam oku stranou. Chudé dítě se musí opravdu jen dívat a má smůlu. Je to jen o jiném pohledu na dnešní svět kde pro spěch nemáme dost času se kouknout kolem sebe. Paní chápu a asi s tím nic neudělá. Její děti z toho třebas budou smutné, ale to je život. Svým příspěvkem chci jen říci jinak jak to snad viděla a jak jsem pochopil její příspěvky já. Pěkný den.
2015 31.Leden 22:34 admin Henry: (předchozí) (Re: Hanka123456789 z 31.Leden 21:35): Ale houby. Paní přestala diskutovat, protože se tu nesetkala s odezvou, jakou si přála. Vašimi slovy: asi má nízkou toleranci k jinému názoru.
2015 31.Leden 21:35 (R)Hanka123456789: Dobrý večer. Je možné, že to slovo nechápu správně, ráda se nechám od Vás poučit! Podle mne argumentace znamená předkládat důkazy, a ja žádné ohledně bufetu ve škole nemám...nevím, zda bylo nějaké výběrové řízení, jaká je cenová nabídka, sortiment, co svačiny obsahují, tudiž věc nemůžu hodnotit! To stejné bych čekala od pánů, kteří paní Barabu "odsoudili" - obrazně řečeno, uznávám, lepší je obvinili z kuřáctví, pijanství, rozhazovačnosti, dělání dětí,které pak nemůže vychovávat, tudiž z nezodpovědnosti, a to nemají o tom člověku a jeho situaci žádné argumenty-důkazy.Já na tento můj názor argumenty mám,stačí si přečíst odkazy pro p.Barabu(a pro mne).Vůbec se nedivím,že paní přestala diskutovat a další paní se za svůj názor "bála ukamenování".Chtělo by to větší toleranci k jinému názoru!..a doporučuji pozorněji číst.Kdo má školopovinné děti ví,že dnes bez počítačů a netu,nejde dobře absolvovat ani ZŠ! Pánové mají ještě asi málo zkušeností.V životě se totiž stává,že člověk příde o práci,znenazdání se objeví nemoc,anebo někdo sklame a člověk zůstane na všechno sám.Na konec chci poděkovat za Matku Terezu. Měla by být příkladem nás všech !
2015 30.Leden 20:52 (R)pozemek-dum: (předchozí) (Re: Henry z 30.Leden 00:13): Přesně tak. Navíc si myslím, pokud má člověk na to aby seděl na internetu atd, tak má i dětem na svačiny. Pokud ma na net a ne na svačiny je to smutný příběh toho člověka, který nemá nic společného s tíživou situací dané rodiny. Kdo má na cigára, chlast, net a další nepotřebné věci, nemůže brečet, jak je na tom špatně. Naopak, pokud bere dávky měl by to řešit úřad !!!
2015 30.Leden 00:22 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Hanka123456789 z 29.Leden 23:37): hanko vy jste vtipna pani a navic solidarni.vas prispevek mluvi za vse.pokud chcete soc.slabsim pomahat,tak barabe pomozte se svacinou ci financemi,kdyz jste takova matka tereza.odsouzena...to je vyraz8-\)
2015 30.Leden 00:13 admin Henry: (předchozí) (Re: Hanka123456789 z 29.Leden 23:37): Vaše tvrzení, že v této diskuzi neargumentujete, mě trochu zaskočilo, tak už jen napíšu, že ten, s kým vyjadřujete solidaritu, nebyl nepochopen (natož odsouzen). Paní zcela zjevně pochopena byla, pouze s ní nebylo souhlaseno, což není to samé.
2015 29.Leden 23:37 (R)Hanka123456789: Vážený pane,argumentačního klamu jsem se asi těžko dopustila,jelikož jsem žádne argumenty ve svém příspěvku nepoužila. Bufet Ferovku neznám, a tak ho nemúžu hodnotit! Vyjádřila jsem solidaritu s paní, která tady napsala svoji skušenost, a byla za to "odsouzená" a nepochopená.Žádná extrémní cesta není dobrá.Naštěstí ve světě existují úspěšní lidé se správným hodnotovým řebříčkem a morálními zásadami a sociálně slabším (né vlastní vinou), pomáhají. Ja osobně si vážím podnikatele baťovského typu. I když předcházející příspěvky tomu nenasvědčují, věřím, že se takoví lidé nacházejí i tady !
2015 28.Leden 21:50 admin Henry: (předchozí) (Re: Hanka123456789 z 28.Leden 20:41): Dopouštíte se argumentačního klamu. Podsouváte nám, že existují pouze dvě cesty: 1) být emaptický a zakázat automat na svačiny; a 2) nebýt empatický a uvrhnout nemajetné rodiče do prekérní situace. Tím tedy deklarujete, že nutit většinu k solidaritě s menšinou je jediné správné. Zapomínáte, že existuje i jiný pohled na věc. Můžete být empatická (ano, uvědomujete si, že musí být pro rodiče těžké vysvětlovat malým dětem, proč si nemohou kopit to samé jako spolužáci), ale zároveň si můžete uvědomovat, že navrhované "správné" řešení je cestou do pekel (viz níže).

Jinou rovinou problému je upřednostnění konkrétního podnikatelského subjektu poskytnutím neoprávněných výhod. To je však zcela jiná otázka, která s emaptií naprosto nesouvisí.
2015 28.Leden 21:09 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Hanka123456789 z 28.Leden 20:41): paní Hanko, jste úplně mimo. Já vím co znamená empatický, jen jsem psal, proč to řešíme tedy ve spojitosti s barabou. ale je zbytečné si s Vámi tady dopisovat a něco vysvětlovat a řešit kdo má jaké podmínky a možnosti je úplně mimo. Souhlasím s Frankem a všemi co se snažili něco vysvětlit Barabě i Vám a skoro se všichni shodli. Mějte se
2015 28.Leden 20:41 (R)Hanka123456789: Barbara=Baraba, to snad není důležité. Důležitější je, že nevíte, co je to být empatický. Tzn.chápat a vcítit se do situace druhého, uvědomit si, že ne každý je ve stejné situaci, ne každý má stejné podmínky a možnosti a ne každý je strůjcem svého štěstí absolutně. Bohužel s Vaši filosofii :"Proč se mám starat co je správné a co nesprávné" pravděpodobně toto slovo nepochopíte. Pane Franku, tak jste nás hodil všechny do jednoho pytle. My neschopní,líní, hloupí. Vy schopní, moudři a usilovní. Jednoduché černo-bílé vidění. A co mezi tím,neexistuje nic? Já si myslím, že nejlepší je střední zlatá cesta. Socialismus nebyl dokonalý, ale kapitalismus také není. Po mnohaleté praxi na to přišla i celá Europa,jak sám píšete! Pokuste se zamyslet proč !!
2015 28.Leden 10:38 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Frenk z 28.Leden 09:47): :thumb:
2015 28.Leden 09:47 (R)Frenk: Toto je, bohuzel, jen dalsi ukazka socialistickeho mysleni, ktere podporuje cela levicacka evropa. Neschopni,lini, nebo jen hloupi jsou podporovani v nazoru, ze maji PRAVO na stejny zivot jako ti, kteri se o svoje blaho pricinili vlasni praci a umem. Zacina to tim, ze pry neco neni fer, pak nejake vykriky o diskriminaci, o utocich na chudsi rodiny a pod. Nezridka to konci tak, ze podobneho blafu se chopi komunalni "politik",ktery vsem zavistivcum slibi dotovane -stejne svaciny, stejne cvicky a trencle na telocvik, oranzove pravitka a tresinky jako zakusek. A at to zaplati jakykoliv zivnostnik, podnikatel. Proste kdokoliv, kdo patri do.jedne ctvrtiny obyvatel, ktera aktivne zivi stat i s jeho prerozdelovanim cizich penez. Jestli je pani smutno pri pohledu na deti, ktere si nemuzou dovolit svacinku ze.stanku, tak ja smutnim pri cteni pobobnych socialistickych bludu.
2015 27.Leden 22:38 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Hanka123456789 z 27.Leden 20:40): jaka barbora?jaka empatie?proc mam resit co je spravne a co neni?vzdyt kazdy sveho stesti strujcem a kazdy nize reagoval dle sveho,takze ale vubec nerozumim vasemu prispevku...
2015 27.Leden 21:37 (R)pozemek-dum: (předchozí) (Re: Hanka123456789 z 27.Leden 20:40): Tím jste chtěla říct co? Že nekteré deti nemají na obědy, tak nemuže jiný svobodně podnikat a snažit se, aby se on i jeho rodina měla dobře? Pokud si uděláte děti a nemáte pak na obědy, je to vaše nezodpovědnost, ne ostatních. Žijeme ve svobodné zemi, tak můžete změnit práci za lepší. Nevídím nic špatného na prodeji svačin. Lepší než Cola, nebo energydrinky. Nechápu jak někdo mrhá energií, aby řešil takovou věc. Nelíbí se Vám, nekupujte. Jiní toho rádi využijí, když třeba nestihnou udělat svačinu. Myslím, že jde o super službu.
2015 27.Leden 20:40 (R)Hanka123456789: Vážení,nelíbí se mi, jak útočite na p. Barboru. Nenávist cítím z vašich odkazů. Já p.Barboru chápu! Není příjemné žít ve finanční neslobodě a neustále dětem vysvětlovač proč...Nejde totiž,,jen" o svačiny! A ne všichni soc.slabší jsou kuřáci,alkoholici a pod.Stačílo by z vaší strany trochu empatie. Zdá se vám fér, že některé děti nemají ani na obědy?
2015 27.Leden 13:07 (R)milbi: Závist je hrozná věc, ale kupodivu to dítě až tolik neřeší, když se mu to vysvětlí. Ano, když jsem byl školou povinné dítko a naše rodina spadala do sociálně slabé skupiny, zažíval jsem, že ostatní děti po prázdninách vyprávěli, jak byli u moře, na horách a já jsem mohl říct, že jsem trčel doma nebo byl u prarodičů. Nebo třeba že spolužáci měli počítač, tamagotci, modelovou železnici, které jsem také chtěl, ale nemohl jsem je mít. Rodiče mi to ale dokázali vysvětlit a já se s tím smířil. O to možná víc mě to motivovalo toto změnit, abych v budoucnu mohl na tom být lépe. Když jsem teď na srazu základky některé z těch, kterým jsem jako malý něco záviděl, potkal, bylo mi jich líto.
Tím nijak nechci obhajovat Férovku, tento projekt je mi totiž od počátku nesympatický.
2015 26.Leden 21:23 (R)M.B.: K čemu by bylo, kdyby se automat přesunul před školu? Tam kolem něj také budou chodit "bohaté" i "chudé" děti... Nehledě na to, že žáci pravděpodobně nesmí opustit budovu školy v době vyučování.
2015 26.Leden 15:12 (R)hasky: Opravdu z vašich příspěvků vyzařuje závist. Někdo měl podnikavého ducha a vyšlo mu to. Domluvili se s vedení školy těm to nevadilo, tak proč ne. Moje děti zase o svačinky z Férovky vůbec nestojí. Když jsem se jich ptala, jestli to nechtějí zkusit si koupit jinou, aby neměli pořád stejné od mámy. Nechtěli a opravdu nikomu nezávidí, že si je tam kupují a určitě si tím nepřipadají méně cenný nebo vyřazený z kolektivu. O to jsou opravdu horší předražené automaty na sladké a slané věci. Jednou jsem se dětí ptala, jestli si hodně dětí kupuje svačinu a řekli mi, že ani ne.
2015 25.Leden 11:36 (R)kukla: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 13:53): Vaše děti sice nemají svačinu z Férovky,ale třeba mají jiné věci,které jsou pro život důležité. Svačiny od Férovky vnímám jako možnost, jak zajistit dětem svačinu. Jestli ji využiji či ne je na mém rozhodnutí. (Osobně podporu housky za 17 Kč nechci-i kdyby na to finance byly). Stejně jako prodejní automaty nebo mléčné svačinky. To mi víc vadí zrušení klasických ŽK :))))) (ale s penězi to nemá nic společného).
2015 24.Leden 15:58 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: super z 24.Leden 15:23): proc kamenovat?baraba napsala postreh a my reagovali.nikdo nikoho nekamenuje....tak se uklidni at je vse zase super:-\)
2015 24.Leden 15:23 (R)super: SOUHLASÍM S BARABA. A TEĎ MĚ MŮŽETE ZAČÍT KAMENOVAT.
2015 24.Leden 15:18 (R)PUFFF: (předchozí) (Re: Baraba z 23.Leden 21:40): Na mě to dcera taky zkoušela a to i s automatem, co mají ve škole. Hold je to jen a jen vysvětlování. Svačiny z Férovky chtěla taky, ale jen proto, že to bylo nové, což si myslím, je u dětí normální. Stačilo vysvětlit a neříkám hned, ale časem pochopila.
2015 24.Leden 14:43 (R)standa: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 14:14): máte pravdu,nebudeme zneužívá dětskou duši.děti budu chodit do školy v uniformách,které jen př vaše info edice také hradí,každý dostane jeden druh tužky,pravítko,...probíhá jte člověk který závidí a skoro to vypadá,že chcete férovce vzít její svačiny a sama tyto dodávat.vy jim to závidíte a používáte své děti jako výmluvu.jste zlá,závistivá osoba,to je můj názor a víc to nemá cenu.
2015 24.Leden 14:38 (R)F.F.: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 14:18): Vy tady sama děláte rozdíly na to, kdo má a nemá peníze. Kritizujete školu, že něco dovolila, něco zařídila. Mimo jiné víte, že škola zajistila přes dotaci ovoce nebo pitíčka zdarma, se slevou si mohou koupit mléčné výrobky. Víte, možná by bylo lepší, kdybyste tady napsala:mám osobní spory s majitelem(kou) Férovky a tak mu to tady natřu. Stěžujete si tady na Váš nižší příjem. Za tu dobu, co tady diskutujete, kolik jste si třeba sehnala nabídek na práci, abyste si tedy zajistila vyšší příjem?Znám spoustu lidí, co mají další práci. Váš příjem není problém Vámi napadané férovky, ale Váš. Dále si uvědomte, že tady nikdo nikoho nešikanuje, ale pouze reaguje na Vaš podnět. Opravdu podle Vaších slov, byste se měla spíš zamyslet nad sebou a možná by stálo za úvahu vyhledat odbornou pomoc. Jestli tímto způsobem vychováváte Vaše děti, naší další generaci, pak mi zbývá jen říci Bůh s nami.
2015 24.Leden 14:27 (R)PeNik: (předchozí) (Re: Martin.G z 24.Leden 14:21): :thumb: :-D
2015 24.Leden 14:27 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Nessie z 24.Leden 14:22): :-\) a tim bych celou diskusi ukoncil:-\))nez mi z pani stoupne tlak a budu se zbytecne rozcilovat.ach jo.chudaci deti....
2015 24.Leden 14:22 (R)Nessie: (předchozí) (Re: Martin.G z 24.Leden 14:21): :-D :-D :-D
2015 24.Leden 14:21 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 14:14): aha vam nejde o deti a svaciny,ale o podnik.zamer a vyberove rizeni a dalsi podnikatelske otazy:thumb: .ze vy podnikate a a rada byste se tam dostala se svym nezdravym automatem....:ok: ....
2015 24.Leden 14:18 (R)PeNik: (předchozí) (Re: Nessie z 24.Leden 14:12): tak to má z mé strany smůlu. Já, když jsem "nasranej", tak si vynadám do idiotů (to se tu někteří zaradují a doufají, že to dělám i několikrát denně :o) = ty časy jsou dávno pryč), že jsem něco posral a změním to. Nikdy nikoho nežádám o politování. Sice to je jiný případ než zde diskutovaný, ale tím, že mě bude někdo litovat, se nic nevyřeší a kupodivu ani nezmění a to ani zde na internetu.
2015 24.Leden 14:18 (R)Baraba: (předchozí) (Re: PeNik z 24.Leden 14:13): všichni potřebovali číst to samé... není to !snad! o osobním, ale vadí mi, když jsou špatné děti z našeho PROHNILÉHO, za mamonem se hnacího - života, špatné...a to je přesně tento podnikatelký záměr.............:wacko: je mi líto všech dětí, co jsou z toho pak špatné... a je to hlavně zbytečné... ti na výslunní, nechť si to užijí... mají možná důvod o to větší pro šikanu těch slabších........... a to je mooooooc smutné:-\(
2015 24.Leden 14:16 (R)Nessie: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 14:14): paní už vám začíná HRABAT
2015 24.Leden 14:15 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Nessie z 24.Leden 14:12): Ne, to se mýlíte...
2015 24.Leden 14:14 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 14:02): to je spravne ze nekourite.budete zdrava a dlouho v tomto spatnem svete.ja psal treba cigarety...nekastuju.kazdy to mame jake si to udelame ci zaridime a s jakym pristupem....
2015 24.Leden 14:14 (R)Baraba: Důvod této debaty- PROČ pro záměr soukromého podnikání- ZNEUŽÍVAT DĚTSKOU DUŠI!!!
2015 24.Leden 14:13 (R)PeNik: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 14:11): už se uchylujeme k CTRL+C a CTRL+V?
2015 24.Leden 14:12 (R)Baraba: (předchozí) (Re: F.F. z 24.Leden 13:52): toto je čistě soukromí záměr a kdo má právo zneužít tohoto podnikatelské soutěže... není to nic státního... byla vyhlášená soutěž na dodavatele svačin....??? Pokud takový záměr je- MUSÍ být vyhlášeno VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ..!!
2015 24.Leden 14:12 (R)Nessie: (předchozí) (Re: PeNik z 24.Leden 14:09): paní je evidentně nešťastná a nasraná na celý svět a snaží se o to, abychom jí tady politovali.
2015 24.Leden 14:12 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Benytrans z 24.Leden 14:01): toto je čistě soukromí záměr a kdo má právo zneužít tohoto podnikatelské soutěže... není to nic státního... byla vyhlášená soutěž na dodavatele svačin....??? Pokud takový záměr je- MUSÍ být vyhlášeno VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ..!!
2015 24.Leden 14:11 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Martin.G z 24.Leden 14:08): toto je čistě soukromí záměr a kdo má právo zneužít tohoto podnikatelské soutěže... není to nic státního... byla vyhlášená soutěž na dodavatele svačin....??? Pokud takový záměr je- MUSÍ být vyhlášeno VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ..!! O TO ŠLO OD ZAČÁTKU
2015 24.Leden 14:11 (R)Baraba: (předchozí) (Re: PeNik z 24.Leden 14:09): toto je čistě soukromí záměr a kdo má právo zneužít tohoto podnikatelské soutěže... není to nic státního... byla vyhlášená soutěž na dodavatele svačin....??? Pokud takový záměr je- MUSÍ být vyhlášeno VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ..!!
2015 24.Leden 14:10 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Nessie z 24.Leden 14:04): Tak rozhodně tohle dělat nehodlám!!! Důstojnost máme ... není to o tom... dojí sociálku asi dost lidí... Já si vážím toho, jak to zvládáme sami a zbytečné "dojiče" sama nemám v úplné úctě.... a toto je čistě soukromí záměr a kdo má právo zneužít tohoto podnikatelské soutěže... není to nic státního... byla vyhlášená soutěž na dodavatele svačin....??? Pokud takový záměr je- MUSÍ být vyhlášeno VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ..!!
2015 24.Leden 14:09 (R)PeNik: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 13:49): a proč tomu dítěti neuděláte tu samou housku ne za 17, ale za 8 a pití (klidně stejně sladké, jen jiného složení a chutě) za 5? Pak mu můžete vysvětlit, že má vlastně to samé a ještě je tak chytré, že na tom ušetří/te. Nechte toho brekotu.
2015 24.Leden 14:08 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: nugettka88 z 24.Leden 13:58): to mate pravdu.ja ty mobily a tablety myslel pozdeji treba ve skole nebo ve stari.deti pani nebo pana baraba s tim budou bojovat cely zivot asi....
2015 24.Leden 14:06 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Martin.G z 24.Leden 14:00): tak to se omlouvám... ale řada lidí to píše ne jako úvahu a postřeh, ale abych si odřekla cigarety, které nekouřím??? nu, to není úvaha... :ok:
2015 24.Leden 14:04 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Benytrans z 24.Leden 14:01): Ne, vadí mi, že se na to používají DĚTI... já si klidně odřeknu i šunku a dám si suchý rohlík a kávu vynechám... jsem spíše čajový typ a Jemča mívá akce... :-\) a chutná mi tvaroh třeba s cibulkou... také je to zdravější než ta šunka...
2015 24.Leden 14:04 (R)Nessie: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 13:59): pani tady pláčete na " cizím hrobě". Zkuste podojit sociálku, aby vám bylo líp.
2015 24.Leden 14:02 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Martin.G z 24.Leden 13:55): vida, nekouříme... asi Vás to překvapí... jsme normální rodina... zase se kastuje, co? Přirozenost českého lidu
2015 24.Leden 14:01 (R)Baraba: (předchozí) (Re: Benytrans z 24.Leden 13:57): Máme hovno přídavky... budete se divit, jak dosahnete minima, tak nemáte nárok... to byste měl vědět... a z toho zaplatit podnájem, na vlastní bydlení není, hypotéku nám nikdo nedá.... a aspoň jeden kroužek, tu a tam nějaký školní výlet... a tak si to spočítejte, než budete dále soudit... takových rodin tu jsou mraky
2015 24.Leden 14:01 (R)Benytrans: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 13:53): A není Vám líto, že někdo na tu kávu má, a někdo ne? Ještě jste pořád nenapsala, kde je ta hranice toho co se ještě může a co již ne... Dle Vašich příspěvků tady diskriminace končí u předražených nápojů v automatu, ale začíná u předražených nápojů ve stánku...
2015 24.Leden 14:00 (R)Martin.G: (předchozí) (Re: Baraba z 24.Leden 13:52): nic jste nepochopila.skoda.debata o nicem a skoda casu.nema cenu vam nic vysvetlovat.napsala jste dotaz ci postreh a vsichni ostatni vcetne me vam neco odepsali...a vy zacnete kopat a vysvetlovat.....